Je jen málo lidí, kterým nevadí neustále se zvyšující ceny elektrické energie. Není snad rok, kdy by nešla tato komodita cenově nahoru a výhled do budoucna v tomto směru také nevypadá příliš růžově. I proto mnoho lidí i firem začalo šetřit, jak se dá. Většinou se však jedná o příliš drakonická a zároveň nepříliš účinná řešení. Není přeci důvod používat najednou méně elektrospotřebičů nebo svítit jen ve chvílích, kdy je to opravdu nanejvýš nutné. Možná se budete divit, ale ušetřit se dá i jinak.
Moderní světelné zdroje jsou dnes na daleko vyšší úrovni než předchozí typy, nejčastěji vláknové žárovky. Jsou lepší ve všech ohledech. Nejvíce však excelují, co se týče spotřeby, která může být až třetinová oproti klasickým světlům. Mezi těmito světly bez sebemenších pochyb vyčnívají led zářivky.
Výhodné světlo

Hodí se takřka všude

Zářivka je světelný zdroj, který je možné nainstalovat takřka všude. Jedná se většinou o takzvaný hlavní zdroj světla, což znamená, že dokáže osvětlovat celou místnost pouze sama. Hodí se stejně dobře do domácnosti, tak i do kanceláří a samozřejmě i na různá jiná pracoviště. Tento světelný zdroj má na rozdíl od jiných tu výhodu, že příliš mnoho elektrické energie nespotřebovává. Vzhledem k vysoký cenám elektřiny je to ohromné plus. I tak ale led zářivky stále nejsou dostatečně atraktivní pro většinu našinců. Důvodem je totiž cena, která je přeci jen trochu vyšší než u konkurence.
Světlo, na které je spolehnutí

Vyšší investice se vyplatí

Je pravda, že tradiční zářivky jsou pořád pro velkou část Čechů stále cenově zajímavější než led varianty. Rozdíly však nejsou tak obrovské, jako ještě v minulé dekádě, naopak, každým rokem se snižují. Navíc, pořídit si sice dražší, ale zároveň spořivé světlo, je určitě výhodná investice, které se v blízké době vyplatí. Nízká počáteční cena může samozřejmě vypadat docela atraktivně, ale je potřeba se rovněž dívat i na spotřebu.