Máte rádi kámen? Jedná se jednoznačně o ušlechtilý a odolný materiál. A obdivovat jej můžete nejen v exteriérech a v muzeu, ale velice krásně vynikne i ve vaší domácnosti. Tím spíše, pokud jej využijete jako materiál na obklady v koupelně i v kuchyni anebo na kuchyňskou pracovní desku.
Taková kamenná pracovní deska vás v kuchyni v žádném případě nezklame. Je pravda, že její pořizovací cena je vyšší, ale to vám plně vynahradí svou vysokou odolností, takže vám bez potíží a bez složité údržby vydrží tak dlouho, jak jen vy sami budete chtít – klidně i na věky.

textura

A stejně tak, jako se nebudete muset obávat toho, že se poškodí, tak se nebudete muset bát ani o to, že zestárne a zoškliví, že se do moderního interiéru v podobě, která bude aktuální za deset, dvacet let, nebude vůbec hodit. Co svět světem stojí, jsou přírodní materiály stále v kurzu. Je to dáno především tím, že jsou nadčasové, že skvěle zapadnou do libovolného typu interiéru a stále dodávají interiérům punc luxusu. Věřte tedy tomu, že je stejně jako dnes budete obdivovat i za desítky dalších let.

Nicméně tyto materiály vynikají nejen krásou a krásnými barvami, ke kterým patří i aktuálně moderní šedá barva, ale také v první řadě i svou odolností. I v tomto případě hraje kámen prim. Anebo ještě lépe uděláte, pokud si na pracovní desku do kuchyně vyberete namísto přírodního kamene kámen technický.

mramorová deska

Tento typ umělého kamene je z více než devíti desítek procent tvořený přírodním kamenivem. Má tedy všechny výhodné vlastnosti přírodního kamene a samozřejmě nepostrádá ani jeho krásu. Ovšem díky tomu, že obsahuje také umělé pryskyřice, a že se na něm podepsaly moderní technologie, tak je ještě odolnější, a to v mnoha směrech. Takže tento typ kamene netrpí přejímáním barev a pachů ani citlivostí k prudkým změnám teploty. A to jistě oceníte!

Nezařazené