Pořídíme-li si psa, určitě budeme chtít, aby se u nás měl co nejlépe. Budeme se mu snažit zpříjemnit život, jak to jen půjde. A co je pro pejska nejdůležitější?
·        Určitě vaše pohlazení, proběhnutí se venku a spousta jiných radostí.
Ale naprosto nejdůležitější jepotrava. Dnešní doba je trochu zvláštní. Zatímco dříve měli lidé psa především na vesnici a měl za úkol hlídat stavení, dnes má docela jinou pozici. Dalo by se říci, že dříve to byl extrém a dnes také.
o   Kdysi pojídali psi většinou jen zbytky.
o   Dnes se jim kupuje vyvážená strava.
labrador u misky
V dobách dřívějších měli svůj nocleh ve venkovní boudě.
Dnes jim kupujeme drahé pelíšky.
Možná by to mělo být někde uprostřed. Někteří lidé totiž svého psího kamaráda povýšili málem na člověka. Je hezké, když se chovatel ke svému psímu svěřenci chová hezky, ale nic se nemá přehánět.
podání pamlsku

Neučte ho loudit

Jedním ze zlozvyků, který se může opravdu vymstít, je dávání pamlsků štěněti od stolu. Velice rychle si zvykne na to, že na stole je obvykle něco dobrého a vy už se v klidu nenajíte. Není totiž vůbec jednoduché pejska něco odnaučit. Zvláště, když jsme ho nějaký nešvar předtím sami naučili. Nejlepším řešením je vymezit v bytě jedno místo, které bude mít náš pejsek jako svou jídelnu. Každý tak bude mít své výsadní místo, kde bude přijímat potravu. Vy mu přeci také nebudete strkat nos do misky.
·        Stejně tak, jako by se jeho kapsičky a konzervy nehodili pro vás, nehodí se ani vaše jídlo pro psa.
·        Lidská strava je více solená a kořeněná a zvířeti zbytečně zatěžuje ledviny.
Důležité je i načasování jídla. Dospělý pes by měl dostat potravu dvakrát denně, ve stejnou dobu. A rozhodně není nutné, aby se pes „nacpal“ tak, že sotva unese břicho. Stačí menší dávka, pak mu dopřát hodinku odpočinku a vyrazit na procházku. Jestliže se mu z procházky nechce domů, může se pořadí otočit.